Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının çalışmasına izin verildi

Kategori: Duyurular

MEB'ten İki Branşa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Çalışma İzni Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim personeli olarak çalışma talepleri olumlu karşılandı.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 5580 sayılı Özel Öğretim Kuramları Kanunu doğrultusunda faaliyette bulunan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının eğitim personeli olarak çalışma talepleri Milli Eğitim Bakanlığına iletildiği belirtildi. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının ilgili yazıları doğrultusunda MEB kararını verdi.İşitme engelliler destek eğitim programında zorunlu eğitim personeli olarak odyoloğun da tanımlanması, odyologların Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından belirtilen yazısında işitme engelli bireyler destek eğitim programının işitme eğitimi, dil eğitimi ve sosyal iletişim modülünde, dil ve konuşma güçlüğü destek eğitim programının ise gelişimsel dil modülünde uzman öğretici olarak görevlendirilebileceği belirtildi.Çocuk gelişimi bölümü ile çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunlarının özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde; çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü mezunlarının eğitim verdiği destek eğitim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebileceği belirtildi. MEB, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından uygun olarak değerlendirildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü resmi yazısı için TIKLAYINIZ.

Kaynak: http://www.mymemur.com.tr  16.03.2017

 

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

2011 Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde odyoloji bölümü ve çocuk gelişimi mezunlarının çalışmasına izin verildi. Bu siteden verilen bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis konulması, tıbbi tedavi uygulanması, eğitim planlanması amacı ile kullanılamaz.
Powered by Joomla 1.7 Templates