Kavram dünyası tablet uygulaması

Değerli okuyucular, sizlere zaman zaman tablet bilgisayar uygulamalarını tanıtıyorum. Bu anlamda yeni bir uygulama tanıtacağım.

 

Uygulamanın adı: Kavram Dünyası.

Android cihazlar için yapılmış.

 

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı doktora tezi kapsamında, Uzm. Emrah Soykan tarafından, zihinsel engelli öğrencilerin, kavram becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlama amaçlı, tablet bilgisayarlara yönelik “Kavram Dünyası” isimli yazılım geliştirildi.

 

Bu eğitimsel uygulama kapsamında, özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin kavram becerilerinin artırılması amaçlanmıştır. Uygulama kapsamındaki kavramları öğrenme çağında olan ve ön becerilere sahip olan tüm bireyler bu yazılımı kullanabilir.

Uygulama içerisinde altı farklı kavram ve her kavram için öğretim ve değerlendirme modülleri bulunmaktadır. Her kavram konusu için ise üç basamaklı zorluk seviyesi bulunmaktadır. Her basamak için ise on farklı nesne bulunmaktadır. Ayrıca yapılan tüm değerlendirme oturumları öğrenci ismine göre kayıt altına alınabilmektedir.

Yazılım, özel eğitim yöntem, kuram ve teknikleri ve çoklu ortam tasarım ilke ve kuramlarını temelinde barındırmaktadır.

Yazılıma yönelik tek eleştirim sadece 6 kavramın(büyük, küçük, uzun, kısa, az, çok) olması. Dilerim uygulama daha da geliştirilir ve çok daha fazla kavramı içinde barındırır.

Diğer taraftan özel eğitim yöntem-tekniklerine göre geliştirilmiş olması ve de ücretsiz olarak indirilebilmesi ise beni mutlu etti.

 

11.07.2016

Berat ÇELİK 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

2011 Kavram dünyası tablet uygulaması. Bu siteden verilen bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis konulması, tıbbi tedavi uygulanması, eğitim planlanması amacı ile kullanılamaz.
Powered by Joomla 1.7 Templates