Annesinin evde vefat etmesiyle yalnız kalan otizmli çocuk açlıktan öldü

İngiltere’de annesiyle birlikte yaşayan otizmli çocuk annesinin geçirdiği epilepsi krizi sonrası vefat etmesiyle evde tek başın kaldı. Yardım çağırmayı bilmeyen ve konuşma becerisi olmayan otizmli çocuk yaklaşık olarak 2 hafta boyunca evde yalnız yaşadı. Bu sürede kendini de besleyemeyen otizmli çocuk açlık-susuzluktan vefat etti. Olayı, otizmli çocuğun okula gelmemesinden şüphelenen okul yönetimi ortaya çıkardı.

 

 

Bu acı haber gerçekten de bir trajedi. Haberi yazarken bile dayanamıyor insan. Umarım bir daha böyle bir olay yaşanmaz dünyanın hiçbir yerinde.  08.06.2017 

Yorumlar   

 
0 #1 İLKNUR ATIL 11-06-2017 16:03
OKUL İKİ HAFTA BOYUNCA NEDEN BEKLEMİŞ ÇOK MERAK ETTİM.ÇOK ÜZÜCÜ VE KAHREDİCİ. BENZER BİR DURUM 5-6 YIL ÖNCE ANNESİYLE BİRLİKTE YAŞAYAN 16 YAŞINDAKİ OTİZMLİ BİR ÖĞRENCİMİZİN BAŞINA GELMİŞTİ.ÇOCUĞU ALMAYA GİDEN SERVİS ŞOFÖRÜ ANNEYE ULAŞAMAYINCA DİĞER YAKINLARA ULAŞILARAK EVE GİRİLMİŞTİ.ÇOCU K İKİ GÜN (HAFTA SONU SEBEBİYLE) ANNESİNİN CESEDİ İLE YAŞAMAK ZORUNDA KALMIŞTI. BELKİ KURUMA GELMESEYDİ BENZER SONUCU O DA YAŞAYACAKTI.
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

2011 Annesinin evde vefat etmesiyle yalnız kalan otizmli çocuk açlıktan öldü. Bu siteden verilen bilgiler, yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Teşhis konulması, tıbbi tedavi uygulanması, eğitim planlanması amacı ile kullanılamaz.
Powered by Joomla 1.7 Templates