Değerli takipçiler, otizm ve teknolojiye olan ilgimi yıllardır biliyorsunuz. Önce tablet bilgisayarlar, sonra xbox kinecti yıllarca öğrencilerimizde kullandık, kullanıyoruz. Konferanslarda ve eğitimlerde anlattım. Artık herkes biliyor. Şimdi bunların yanı sıra yeni teknolojileri araştırıyoruz. Bu kapsamda Otizm Vakfı ergoterapi odamıza interaktif tahta kurduk. Bu sistemi AVM lerin oyun alanlarında görmüşsünüzdür. Ancak burada farklı olarak öncelikle yapımcısı Konya'da çalışan bir bilgisayar öğretmeni. Ferhat AKTÜRK. Kendi ürettiği 19 oyunla birlikte interaktif tahtamızın kurulumunu yaptı. Aslında onu yıllar önce yaptığı Nasreddin Hoca ile okuma yazma öğreniyorum eğitici bilgisayar programından tanıyor olabilirsiniz.

Bu linkte Ferhat hocanın youtube kanalı var. Siz de kendisine ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCfa_adDLby6HP4lXwNmXtRg

Gelişmeleri sizlerle yine zaman içinde paylaşacağım.

(Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, -bilinen eski adıyla Mekteb-i Mülkiye- 1982 mezunlarından 72 kişi biraraya gelerek, vakfımız B Bloğunda yer alan ergoterapi odasına "interaktif duvar oyunu" kurdurmuş ve bu kurulumu ayni olarak Vakfımıza bağışlamışlardır.Arkadaşlarının otizmli çocuklarından otizmi duyan ve çorbada tuzlarının olmasını isteyen bu duyarlı sınıf arkadaşlarına örnek davranışlarından dolayı vakfımız ve çocuklarımız adına çok teşekkür ediyoruz.)

Ayrıca bunun dışında geçen hafta Yıldırım Beyazıd Üniversitesi ile TÜBİTAK 1001 projesine başvurduk.Proje konumuz ise: Sanal gerçeklik ile otizmli bireylerin sosyal becerilerinin geliştirilmesi. Umarım bu projemiz de geçer ve faydalı programlar üretiriz.